Razorlight

Roku 2002 se dvaadvacetiletý angličan z londýnské čtvrti Muswel Hill Johnny Borrell rozhodl založit svou vlastní skupinu, inspirací mu byla kapela Libertines, kde spolu se svým spolužákem ze střední školy Johnem Hassalem účinkoval jako baskytarista. V létě téhož roku se snažil najít prostřednictvím novin Hudební Expres nějakou spřízněnou duši pro svou novou kapelu. Odepsal mu jediný člověk a to švéd Bjorn Agren. Rázem si spolu padli do noty, měli vokál, kytaristu a role baskytaristy se ujal dlouholetý kamarád Bjorna, také švéd Carl Dalemo. Bubeník Christian Smith-Pancorvo přišel do skupiny jako poslední.

Jejich první demonahrávka Hackney s Toerag Studios se dostala do éteru rádia XFM. Díky tomu v roce 2003 podepsala kapela smlouvu s nahrávací společností Mercury - label Vertogo.První singlovou deskou a stejnojmenným videoklipem byla Rock 'n Roll Lies. Debut byl dokončen v červnu 2004. Christian Smith odešel a nahradil ho bubeník z Winchesteru Andy Burrows. Skupina se stala anglickým objevem roku 2004 a debutové album Up All Night, jehož producentem je John Confield a sám Johnny Borrell, se stalo třetím nejprodávanějším albem ve Velké Británii.

Stali se předkapelou U2, vystupovali na fenomenálním festivalu Glastonbury 2005, objevili se na Live8 a podílejí se na akci Make Poverty History. Objeli a koncertovali takřka po celém světě.

V roce 2006 vyšlo druhé bezejmenné album, stalo se nejprodávanějším albem po několik týdnů na britských ostrovech a zařadilo se mezi 100 nežádanějších hudebních nosičů na světě.

Razorlight

Diskografie:
2004 - Up All Night
2006 - Razorlight(unnamed)